Gayrimenkul Değerleme

Gayrimenkul Değerleme


Eğer gayrimenkulünüzü satmak istiyor veya almak istediğiniz gayrimenkulünüzün değerinden emin olmak istiyorsanız Buruj Emlak sizlere Gayrmenkul Değerleme hizmetini sunuyor..

Gayrimenkul Değerleme ; Bir gayrimenkulün ( konut, bina, arsa, arazi vb. ) günündeki olası değerinin, bağımsız, tarafsız ve objektif ölçütlere ve verilere dayanarak belirlenmesidir.  Gayrimenkul Değerlemesinde kullanılan 3 temel yöntem şu şekildedir.

73680_24

1.Yeniden İnşa Etme (Maliyet ) Yaklaşımı :
Bu yöntemde maliyet tahminleri , var olan binanın aynısını mevcut ekonomik koşullarda yeniden inşa etmek fikirleri göz önünde bulundurularak hesaplanır.

2.Gelir Yöntemi :
Bir gayrimenkulün kalan ekonomik ömrü içinde bir kullanıcı için muhtemel net gelir akışını ele alır. Bu gelir akışı benzer gayrimenkullerden elde edilen gelirle karşılaştırılır ve yatırımdan elde edilecek olan muhtemel kazanç benzer gayrimenkullerden veya diğer tür yatırımlardan elde edilen kazançlar ile karşılaştırılır.image-blog-post

3.Emsallerin karşılaştırılması Yöntemi :
En çok kullanılan yöntemdir. Piyasada alım ve satımı sık olarak gerçekleştirilen gayrimenkullere uygulanır. Bu yöntem de değerlemesi yapılan mülkle benzer nitelikteki emsaller karşılaştırılır.